Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Mobil hastaların bu kadar yaygın şekilde kullanıldığı günümüzde, pek çok kişi için bilinmeyen numaraların kimlere ait olduğunu sorgulamak da önemli hale gelmektedir. Arayan numaraların kimin üzerine olduğu, kişiyi kimin rahatsız ettiği ya da olası bir rehber silinmesi sonrasında arayan kişilerin ekranda görülmeyeceği için aslında kim oldukları merak edilir. İşte bu nedenle de ücretsiz numara sorgulama konusu gündeme gelir. Peki ama bu mümkün müdür?

Bilinmeyen Numaraları Sorgulama

Kişiler GSM hatlarını alırlarken farkında olarak ya da olmayarak bazı izinleri operatörlere verirler. Örneğin hattın sorgulamalara açık olup olmaması böyle bir izne tabidir. Eğer hat sahibi kasti olarak kendi isminin sorgulamalarda çıkmasına izin vermediyse, kendisinin numarası sorgulandığında hiçbir şekilde adı ortaya çıkmaz. Ancak olası bir dava ya da soruşturma esnasında kişinin numarası araştırılırken isim bilgileri ortaya çıkar. Her ne kadar GSM operatörleri bilinmeyen numara sorgulama ücretsiz hizmetleri sunsalar da bu durum söz konusu sorgulanma izni ile doğrudan alakalıdır.

GSM Operatörleri Hat Sahiplerini Açıklayabilir mi?

Eğer hat sahibi kendisinin numarası üzerinden adının, soyadının ve diğer bilgilerinin ulaşılabilir olmasına izin verdiyse, GSM operatörlerinin ilgili sorgulama servisleri tarafından bilinmeyen numaralar nasıl öğrenilir ücretsiz yoluyla bu hat sahibine ulaşmak mümkündür. Kişi bu izni vermediyse, GSM operatörü bu bilgileri asla paylaşamaz.

Bilinmeyen Numaraları Ücretsiz Öğren!

GSM operatörleri, gerekli izni veren müşterilerinin bilgilerini çeşitli servisler ile sorgulama yapanlara sunabilir. Bu şekilde numaranın kime ait olduğunu bulma ücretsiz şekilde gerçekleştirilir.

Örneğin;

Türk Telekom için 11811 nolu numara aranarak sorgulama yapılabilir.
Turkcell için başına “0” koymadan numara 2200’a mesaj atılabilir.
Vodafone için yine başına “0” koymadan KIM yazıp 7048’e mesaj atılabilir.

ssk: