Hayvancılık Kredisi | Hayvancılık Destekleri 2018

Hayvancılık Kredisi

Tarım ve hayvancılığı kalkındırmak, üretimi artırıp ekonomiye can vermek için son yıllarda bakanlık tarafından hayvancılık destekleri oldukça artırılmıştır. Gerek küçük baş, gerek ise büyük baş hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların bu konuda harekete geçmeleri için çeşitli fırsatlar ortaya konurken, özellikle de kırsal kesimde yaşayıp hayatını hayvancılık üzerine kurmak isteyenler için bu destekler önemli bir dayanak noktası oluşturmaktadır. İçinde bulunduğumuz 2018 yılında da çeşitli destek programları bakanlığın sitesinde yayınlanmakta, söz konusu desteklerin arasında hibe ya da kredi fırsatları da sunulmaktadır.

Hayvancılık Destekleri Hakkında Duyurular

Tarım ve hayvancılık bakanlığının web sitesinden takip edilebilecek duyurular ile hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyen kimselerin amaçlarına uygun destekleri bulabilecekleri durumu söz konusudur. Geri ödemesiz hibe programları ya da faizsiz geri ödenebilen ve vade olarak çiftçiye geniş zaman aralıkları sunan kredi programları bu anlamda fazlası ile ilgili çeker ve tercih edilir. Öte yandan hayvancılık destekleri 2018 arasında bilhassa da büyükbaş hayvancılık için ortaya konmuş önemli fırsatlar vardır. Sadece hibe ya da kredi kapsamında para ödenmesi değil, uygun şartları sağlayan çiftçi ve köylüler için hayvan hibe edilmesi de söz konusudur. Belli bir alanda, bakanlık tarafından belirtilen şartların sağlandığı bir çiftlik kurularak küçük baş ve büyük baş hayvan desteklerinden istifade edilmesi mümkündür.

Büyükbaş Hayvancılık için Önemli Destek Programları

Hayvancılığın bel kemiği büyükbaş hayvanlardır. Bu hayvanların gerek et, gerek süt üretimi için çok önemli olduğu bilinir. Bununla beraber, hayvancılık yapmak isteyen kimselere büyükbaş hayvancılık hibe desteği 2018 fırsatları yaratılmıştır. Dileyen herkes çiftliğini sıfırdan kurarak ya da mevcut çiftliğini daha da büyüterek atılımlar yapabilirken, bu atılımları ise en kolay biçimde gerçekleştirmek için söz konusu büyükbaş hayvan desteklerinden istifade edebilir.

ssk: