Sıfır Faiz KOSGEB 2018 Başvuruları Ne Zaman? | Esnafa Faizsiz Kredi

Sıfır Faiz KOSGEB 2018 Başvuruları Ne Zaman? Esnafa Faizsiz Kredi

İş kurmak ve yatırım yapmak isteyen herkes bir şekilde faydalanmak istedikleri devlet destekleri ile kendilerini daha iyi ve güçlü hissederler. Bu noktada da pek çok kişi için ortaya çıkan fırsatlar dikkat çekicidir. Örneğin GEKA ya da KOSGEB gibi kuruluşların sağladığı hibe ya da krediler pek çok girişimcinin atacağı adımlara temel teşkil edebilir. Bununla beraber mevcutta girişimi olup onu geliştirmek ya da büyütmek isteyen esnaf ya da işletmecilere de farklı destekler sağlanır. Hele ki geçtiğimiz yıl daha da ön plana çıkan sifir faiz kosgeb kredileri ciddi anlamda önem taşır.

Sıfır Faiz KOSGEB

Çok sayıda esnafın 2017 yılında yararlandığı ve bir o kadar daha yararlanmayı düşünen kişinin 2018 fırsatlarını beklediği sıfır faiz kosgeb kredileri konusunda, belli başlı unsurlar ve dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikli olarak 2018 yılında çıkıp çıkmayacağı yeni yeni kesinleşen bu kredilere dair genel bilgiler elde edilmelidir;

  • Faizsiz kredi tutarı 50.000 TL’dir
  • Bu kredi alındıktan sonra ilk 1 yıl (12 ay) geri ödeme olmayacaktır
  • Ödemeler 3 sene içinde, 3’er aylık periyotlar dahilinde gerçekleştirilecektir
  • Teminata gereksinim duyan kimseler ise KGF Esnaf Kefalet için başvuru yapabilirler

Faizsiz Esnaf Kredisi

2018 KOSGEB faizsiz kredi kapsamında merak edilen bir başka konu da kimlerin bu krediyi alabileceğidir. Her esnaf bu kredilere başvuru yapabilirken, 2 sene önce bu kredilerden yararlanan 15.000 kişi ile geçen sene bu kredileri alan kimseler muhtemelen bu sene krediden faydalandırılamayabilir. Bununla beraber esnafa faizsiz kredi ne zaman verilecek sorusu da akıllara gelirken, bu süreç ile ilgili net durumu ise bakanlık açıklayacaktır. Sizlere Yeni Bilgiler Aldıkça Haber Vereceğiz. Bizi Takip Etmeye Devam Edin.

ssk: